סוגים שונים של מנטרלי ריחות

הצורך במנטרלי ריחות הינו ברור. גם בבית וגם במשרדים, מפעלים ובתי עסק ישנים שלל ריחות רעים שיכולים להשפיע הן על האווירה והן על הבריאות שלנו.

הצורך במנטרל ריחות בבית יכול לנבוע מכמה סיבות. ריח טחב המאפיין חדרים ללא חלונות, מרתפים וארונות הוא ריח רע הנמצא כמעט בכל בית. כמו כן, עם כל האהבה לכלבים שלנו, גם הם יכולים לעשות ריח לא נעים במיוחד בבית וכמובן ארגז החתולים עם ריח השתן הנצחי. מה עוד? כמובן ריח סיגריות שדבק בשטיחים ובריהוט ומאוד קשה להיפטר ממנו. גם מסעדות ופאבים נתקלים בבעיה של ריח עישון ושם יש ביקוש לנטרל את ריח הבישול וריחות של פחי אשפה.

בכל הנוגע למפעלים ישנו צורך לנטרל ריחות של לולים בתי מטבחיים, נטרול שפכים ועוד ועוד.

ישנם פתרונות שונים לנטרול ריחות רעים ולא כולם יעילים ובאים לשרת את אותה מטרה. ברור שלמפעל יהיה צורך במנטרל ריח אינטנסיבי יותר מאשר מסעדה או מפעל.

אז מה עושים כשיש ריח לא נעים בבית? ישנן מספר אופציות מוכרות כגון מטהר אוויר בניחוחות שונים (לרובינו יש כזה דרך קבע בשירותים), נירות ריחניים שתורמים גם לאווירה וגם לנטרול הריח (אם כי במידה שבקושי מורגשת), התזת בושם (שלרוב מתפוגג כמעט באופן מידי והריח הרע חוזר במהרה), סבונים בשקיות בד (המתאימים בעיקר לארונות) ועוד שלל המצאות.

כל הפתרונות הנ"ל אינם מתאימים לכל מטרה (וודאי שלא למפעלים ובתי עסק), והשפעתם מתפוגגת במהרה ואינה תורמת לנטרול הריח באופן הדרוש אם כי רק מסלקת אותו לזמן מה.

חברות שונות מצאו דרך לפתח בצורה מדעית, מנטרלי ריחות בהם החומר הפעיל נקשר ישירות למולקות הריח על מנת לנטרל את פעולתן בצורה יסודית ובטוחה, מבלי להתפשר על מוצר ידידותי לסביבה, ירוק ואורגני. אותם מנטרלי ריח מיועדים גם לחדרים קטנים וגם למפעלים לדוגמא ג'ל יעיל ונוח לשימוש, שדי להניח כמות ממנו על צלחת כדי לתת את ההשפעה שאנו צריכים ולחילופין, מפוחים המפזרים את מנטרל הריח בצורה אינטנסיבית יותר המותאמת לבתי עסק ומפעלים.

גם בבחירת הניחוח יש לנו בחירה ואפשרות להתאים לפי רצוננו. יש את אלה המעדיפים את ריחו המרענן של התפוח, יש כאלה שדווקא ריח כביסה נקיה יעשה להם טוב ועוד שלל אפשרויות. מפעלים ובתי עסק בוחרים לרוב ללכת אל נטרול הריחות ללא ריח ממשי. כך או כך, בדקו שבחרתם בחברה אמינה ומוכרת בשוק המספקת שירות יעיל וטוב.