ניטרול ריחות

הגורמים לריחות רעים בבית יכולים להיות רבים וחשוב לנטרל אותם עד כמה שאפשר. לריח רע בסביבתנו הקבועה יכולה להיות השפעה הן בפן הבריאותי,(ריחות רעים של טחב ועובש יכולים להוות סכנה לריאות, לנשימה ועוד) והן בפן הנפשי (כבר הוכח לא פעם שלריח רע יש השפעה על מצב הרוח ויכולת הריכוז שלנו).

הצורך במנטרלי ריחות קיים כבר שנים רבות. הפיתוחים והחידושים בתחום זה מתקדמים כל הזמן וניתן לראות סוגים שונים של מנטרלי ריחות וחברות שונות המפיצות אותם. הביקוש למוצרים אלה עולה הן בחברות מסחריות והן לשימוש ביתי.

כולנו מכירים ומודעים לריחות הרעים שניתן למצוא בבית שלנו. לרוב אנחנו פותרים את העניין עם התזת מטהר אוויר, קטורת, בושם או סתם התעלמות. הסיבות לריחות רעים יכולות להיות רבות: למשל ריח רע של סיגריות שנמצא באופן קבוע בבית ורוב האנשים מתלוננים שמאוד קשה להיפטר ממנו, ריח של כלבים וחתולים הידועים במיוחד בניחוח הלא נעים שמפיץ הארגז שלהם, וכמובן פחי האשפה וטחב.

כל אלו ריחות שלא ניתן להיפטר מהם במספר התזות של מטהר אוויר מהסופר.

ומה בנוגע לצורך התעשייתי? למפעלים רבים יש צורך לנטרל את הריח כגון: מפעלי טיהור שפכים, בתי מטבחיים, רפתות, לולים וכדומה, הן לטובת העובדים והן לטובת הסביבה.

פרט לצורך הברור לנטרל ריחות רעים- חוסר נעימות, תחושה לא טובה- ישנו גם האספקט הבריאותי. מחקרים שונים מראים כי ריחות משפיעים באופן ישיר על מצב הרוח שלנו. ריחות של סיגריות וטחב יכולים לגרום לנו לכאבי ראש ועצבנות. כמובן שגם ההפך הוא נכון: ריחות טובים משפיעים עלינו גם הם ויכולים לעשות אותנו רגועים ונינוחים יותר.

אז למה כדאי לשים לב כשבוחרים במנטרל ריח לבית או לעסק? קודם כל שמדובר בחברה השמה דגש על מוצר ירוק, ידידותי לסביבה, אורגני ולא רעיל. האם החברה שבחרנו משתמשת בשמנים אתריים (אורגניים) ובתוספי מזון כדי ליצור מוצרים בטוחים לשימוש בסביבת בני אדם, חיות מחמד וצמחים מבלי להתפשר על מצויינות ואיכות? האם היא מוכרת בשוק ומציגה גלריית לקוחות באתר שלה? האם המוצרים עומדים בתו תקן? חשוב לברר את כל אלה ביסודיות שכן מודבר במוצר שאם אינו עומד בדרישות הנ"ל, עלול לעשות גם נזק בריאותי.

כמו כן, רצוי לבדוק כבר בשלב הראשון שאנו מקבלים יחס אדיב ומקצועי משירות הלקוחות של החברה, (דבר המעיד על הנכונות שלהם לעזור לנו כלקוחות בעתיד במידה ויהיה לנו צורך), ושיש לנו עם מי לדבר ולהתייעץ על הסוגים השונים של מנטרלי הריחות.

לאחר שבדקו את כל אלה, עלינו להחליט איזה סוג של מנטרל ריח מתאים לנו. מן הסתם לבית שלנו אין צורך במנטרל ריחות המתאים למפעל ואף לא למנטרל ריחות המתאים למקום פתוח.